دوشنبه 1397/09/19
با چاپ روزنامه دولتی ایران و 7 عنوان هفته نامه برون سازمانی
01/04/2017 06:49:42 ب.ظ
  با چاپ روزنامه دولتی ایران و 7 عنوان هفته نامه برون سازمانی
   

طاهری : چاپخانه دانشگاه آزاد اسلامی یک برند در سطح کشور محسوب می شود
مسئول قسمت چاپ رول چاپخانه دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر به غیر از نشریات و روزنامه دانشگاه آزاد، روزنامه دولتی ایران و 7 عنوان هفته نامه در این چاپخانه به چاپ می رسد، از آن به عنوان یک چاپخانه معتبر در سطح کشور یاد کرد.
آقای منوچهر طاهری متولد سال 1350 خطه سرسبز گیلان ، شهرستان زیبای تالش می باشد که پس از اتمام دوران تحصیل به علت علاقه فراوان به کار چاپ به این رشته روی آورد و در سال 1375 به صورت جدی کار خود را در این رشته آغاز کرد. وی هم اکنون 20 سال سابقه فعالیت در مقوله چاپ را دارد و در شرکت های چاپ گستر و شرکت رواق نیز تجربه اندوزی کرده است. همچنین به مدت یک ماه دوره تخصصی چاپ را در مهد چاپ دنیا یعنی کشور آلمان گذرانده است و اکنون مسئولیت یکی از مهم ترین بخش های سازمان چاپ و انتشارات را دارا می باشد. در ذیل گفتگوی خبرنگار ما را با مسئول قسمت رول چاپخانه دانشگاه می خوانید:
- در مورد قسمت رول روزنامه مختصری توضیح دهید؟
این واحد دارای دستگاه چاپ روزنامه به نام KBA ساخت کشور آلمان می باشد که قابلیت چاپ نشریات به صورت چهاررنگ و پشت و رو به ابعاد 25 × 35 و 35 × 50 سانتی متر در 4 ، 8 و 16 صفحه بصورت هیت ست، سیستم خشک بخاری و نیز بصورت گلدست بدون خشک کن را دارد و عمده کارهای در حال انجام چاپ انواع روزنامه ، هفته نامه های مختلف درون سازمانی و غیر سازمانی است. تعداد 8 نفر نیروی متخصص و آماتور در این بخش مشغول به کار هستند.
- این واحد از چه سالی راه اندازی و شروع به کار کرد؟
این قسمت در دوره ریاست وقت دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر جاسبی و به همت مدیریت محترم سازمان چاپ انتشارات در اواخر سال 1390 بصورت جدی فعالیت خود را آغاز کرد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
- ظرفیت تولید دستگاه چقدر بوده و چه روزنامه هایی در دست چاپ هستند؟
ظرفیت دستگاه در حال حاضر با یک شیفت کاری شب 200 هزار نسخه روزنامه و دیگر نشریات است. نشریات دانشگاه آزاد و روزنامه فرهیختگان و تعداد 7 عنوان هفته نامه برون سازمانی و روزنامه دولتی ایران در حال چاپ می باشد. البته در اینده نیز نصب دستگاه دوم چاپ روزنامه جزء برنامه های ما خواهد بود.
- راه اندازی قسمت رول چه تاثیری در رشد و شکوفایی چاپخانه داشته است؟
راه اندازی دستگاه چاپ روزنامه تاثیر زیادی در رشد و شکوفایی چاپخانه داشته است از جمله اینکه چاپخانه ما در سطح چاپخانه های کشور یک برند محسوب می شود.
- فواید آن برای دانشگاه چیست؟
با توجه به اینکه درآمد دانشگاه بر اساس شهریه دانشجو می باشد قسمت رول روزنامه می تواند درآمد قابل توجهی برای دانشگاه داشته باشد.
- افق پیش روی شما چیست؟
در صورت توجه بیشتر و رفع مشکلات پیش رو و نیز گسترش این واحد ، آینده بسیار خوبی در انتظار آن خواهد بود.
- مشکلات پیش روی شما چه می باشد؟
راه اندازی این واحد با مشکلاتی مواجه بوده و کماکان نیز بخشی از آن وجود دارد از جمله عدم وجود قطعات یدکی و مواد اولیه استاندارد ، ناقص بودن آپشن های اپراتوری دستگاه، عدم وجود نیروهای متخصص مورد نیاز و عدم رضایت مالی در مقابل کارکرد و عملکرد پرسنل که مستلزم توجه بیشتر به این واحد است.
- آیا از کار و حرفه خود احساس رضایتمندی دارید؟
کار در این واحد با وجود مشکلات فراوان و حساس بودن نوع کار دارای شرایط بسیار سخت و استرس زیاد است که امیدواریم با تدبیر و توجه بیشتر و رفع مشکلات موجود احساس رضایت بنده و همکاران زحمتکش فراهم گردد.

printrating
  نظرات

هیچ نظری داده نشده است.

نام شما
عنوان
نظر
تصویر CAPTCHA
کد را وارد نمایید
حريم شخصي كاربران | شرایط استفاده | کلیه حقوق برای سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی محفوظ می باشد.