08/11/2011 12:16:59 ب.ظ
  كارآفريني و برنامه ريزي كسب و كار
  كارآفريني و برنامه ريزي كسب و كار

ما در عصر کارآفرینی زندگی می‌کنیم. عصری که کمبود تمام منابع طبیعی و افزایش جمعیت و تقاضای جهانی ، علاقه فزاینده دولت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را به کسب سهم و ارزش افزوده بالای اقتصادی موجب شده است .عصری که موسسات آموزشی ، واحدهای دولتی، اجتماعی و شرکت‌ها همه مؤید کارآفرینی‌اند .تحصیلات کارآفرینانه هرگز به اندازه امروز از اهمیت برخوردار نبوده است ؛چه از حیث تدریس و چه از نظر تحقیقات. اهمیت مطالعه کارآفرینی فقط به دلیل کمک به کارآفرینان برای درک بهتر نیازهای شغلی‌شان نیست بلکه به خاطر سهم اقتصادی فعالیت‌های کارآفرینانه است. مطالعات کارآفرینی و آموزش کارآفرینان بالقوه جزء اساسی هر تلاشی برای تقویت پیوند خلاقیت و نوآوری و رشد اقتصادی است­.

  با درک این ضرورت ،آموزش کارآفرینی در ایران در متون برنامه پنجساله سوم و چهارم و پنجم پیش بینی شده است  و دولت‌ها ملزم به طرح‌ریزی برنامه‌های عملیاتی و اجرای آن در سطوح مختلف شده‌اند. این آموزش‌ها که عمدتاً در سه محور آموزش از طريق كارآفريني، آموزش براي كارآفريني، و آموزش دربارة كارآفرينی در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا ، نه تنها برای دانشجویان رشته‌های مختلف بلکه برای عموم مردم با هدف توسعه مهارت‌های کارآفرینی و حضور موفق و ­ارزش آفرین افراد در سازمان‌ها و محیط‌های پر تلاطم کسب و کار نیز ارائه می‌شود.

   کتاب حاضر نیز بر اساس سر فصل‌های اصلی درس کارآفرینی و محورهای مهم مبحث کارآفرینی و برنامه‌ریزی کسب و کار و با الهام و بهره‌مندی از اندیشه‌ها و نگرش‌های جدید بازار کسب و کار تدوین گردیده و نگارندگان هر چند بی‌نیاز از راهنمائی اساتید بزرگوار و دانشجویان عزیز و کارآفرینان تلاش‌گر نیستند اما تلاش و مساعی خود را برای جامعیت و روائی آن جهت استفاده دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف تحصیلی معطوف کرده‌اند.

  امید است که انتشار این کتاب گامی باشد در مسیر توسعه و بسط حرکت عظیم کارآفرینی ایران عزیزمان. حرکتی که اولین قدم آن شناخت و پذیرش نگرش و روح کارآفرینانه در تمام برنامه‌های استراتژیک و اجرائی سازمان­هاست.

نویسنده:حامد همتي- بهروز پيري زاده

مترجم:

تعداد صفحه:255

قیمت:35000

تاریخ نشر:1390

ناشر:دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر

شابک: 978-964-10-0677-0

آدرس و  تلفن محل توزیع:دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر

 

rating
  نظرات

هیچ نظری داده نشده است.